Dnes je středa 22. března 2023, svátek má Arry a zítra Aris.
Dobrý podvečer! Přejeme oslavencům vše nej.

Všeobecně - Jorkšírský Teriér

Výška: pes i fena okolo 0,20 m; váha: maximálně 3,2kg ( F.C.I. ).

Zrození yorkshire teriéra bylo vyvoláno ekonomickou situací. Pracovníci vlnařského průmyslu, žijící na břehu skotské řeky Clyde, zaměstnávali pro lov tradičně malého teriéra, kteří nesl jméno oblasti (Clydesdale). Když na počátku 19. století opustili Skotsko a usadili se v hrabství Yorkshire, kde měli lepší odbytové možnosti, přivedli s sebou psy, kteří se spářili s místními teriéry. V této době bylo pytláctví, ačkoli přísně stíháno, velmi běžnou záležitostí a malí teriéři byli využívání k vyhánění králíků z děr a jejich chytání. Dlouhá psí srst byla nezbytností, protože umožnila psa rychle uchopit, musel-li pytlák překotně opustit své stanoviště. Aby se srst prodloužila, byl pes určitě zkřížen s maltézáčky, překrásnými a vynikajícími krysaříky, dovezenými do Anglie námořníky. Je jisté, že yorkshire teriéři, potomci všech těchto odvážných malých psíků, si zachovali veškeré schopnosti skutečných teriérů. Jsou velmi dobrými kamarády, robustními, hravými, aktivními, sportovními, výbornými plavci a lovci hledajícími sebemenší díru a číhajícími na hlodavce. Yorkshire teriér s mírnou, oddanou povahou, obzvlášť inteligentní a družný, je také typem psa, kterého můžete vzít bez problémů kamkoli. Navíc je se svou dlouhou hedvábnou srstí ocelově šedé barvy velmi krásný. Je politováníhodné, že móda vyžadující stále menší a menší psíky, napomohla intenzivním chovům, které plemenu škodí jak po stránce fyzické, tak i psychické. Proto je třeba při koupi tohoto psa mimořádná pozornost.

Tento pes, trpasličí teriér se spíše malou a plochou hlavou má černý nos, černé a jiskrné oči a malé vzpřímené uši do "véčka". Čelisti by měly být pravidelné. Tělo je plecité a hřbet rovný; končetiny jsou pravoúhlé a tlapky co nekulatější. Na polovinu krácený ocas je pokryt hojně srstí, která je tmavší než na těle. Srst je dlouhá, rovná, lesklá, má jemnou a hedvábnou strukturu. Její barva je tmavě ocelově modrá, hlavně ne stříbřitě modrá a v žádném případě s příměsí plavých, bronzových nebo černých chlupů. Na hlavě, hrudi a spodních částech končetin je zlatavě plavá.

PIERRE ROUSSELET - BLANC

Foto Galerie Jorkšírský Teriér

Několik fotografií, které se náhodně vybírají z malé databáze 9/11.


Doporučujeme Vám

Fórum | diskuse | návštěvní kniha.

Jorkšírský Teriér AKTUÁLNĚ

Jsme velice rádi, že jste navštívili naše stránky Cessy Tábor. Náš páníček pro Vás udělal tyto www stránky a založil chvatelskou stanici pro naše štěňátka, aby nesla jméno po Cessynce z Tábora kde bydlíme.

Jorkšírský Teriér AKTUÁLNĚ-2 Jorkšírský Teriér AKTUÁLNĚ-9 Jorkšírský Teriér AKTUÁLNĚ-5

Hra: 2 + 9 + 5 = 16 | pro další hru obnovte obrazovku klávesou F5.


Cessy Tábor PRO

Připravujeme nové fórum pro fandy Jorkšírských Teriérů.


Pettit (Petynka)

Playgirl Pettit Cherri z Anahu se narodila 28.7.2010 v Praze.

Petynce je dnes 4620 dnů to je přibližně 13 let.

dogrun.gif

CESSYnka *1.7.1999 - †13.10.2010

CESSY Zlatý blesk se narodila 1.7.1999 v Praze.

CESSYnce by dnes bylo 8665 dnů to je přibližně 24 let.

© 1999 - 2023 Cessy Tábor  |  Sitemap  |  Návrh a realizace ALF webmaster

Kopírování obsahu tohoto webu bez povolení od chvatelské stanice Cessy Tábor je zakázáno.

TOPlist